Materiały we wnętrzu

W poniższym wpisie opowiem jak istotny jest kompleksowy wybór materiałów do wnętrza. Tak jak opisane zostało w pierwszym wpisie, układ funkcjonalny jest spersonalizowany dla każdego. Podobnie jest z materiałami oraz samą sztuką połączenia ich ze sobą.

Obecnie jest dostęp do wielu producentów w tym typów materiałów, co doprowadza czasami o zawrót głowy. Jak wybrać? Co wybrać? O tym wszystkim dowiecie się w tym wpisie na przykładzie ostatniego projektu bliźniaka budowanego dla młodej pary w Szczecinie. 

Zastanów się, gdzie najbardziej lubisz spędzać czas poza domem? Wyobraź sobie tę przestrzeń: czy to co weekendowy wypad do lasu, czy wakacyjna wycieczka do Portugalii, czy Twój rodzinny dom i odgłos drewnianej skrzypiącej podłogi, dotyk chropowatej powierzchni ścian? Mnóstwo wspomnień, bodźców zostają u nas podświadomie, dlatego tak ważne jest, aby zastanowić się nad doborem materiałów. W nowym domu będziesz spędzać czas z rodziną, z przyjaciółmi, pracując jak i wypoczywając. 

Dobrze dobrane materiały we wnętrzu pozwolą nam na życie w harmonii i spokoju ducha, zarazem uruchomiając pozytywne bodźcowanie. 

Pierwsze pytanie jakie zostało postawione: O jakich materiałach marzycie od dłuższego czasu? Zdecydowanie padła odpowiedź: kamień i drewno. Klientom zależało na prawdziwych materiałach. Kamień, który jest twardy, zimny i nieułożony w swoim wzorze oraz drewno, które ma swoją pamięć, jest delikatne, ciepłe i szlachetne. 

W opracowywanym projekcie zostały wyznaczone dwa kierunki. Pierwszy kojarzy się ze wspomnieniami z piaszczystej, a zarazem skalnej plaży z południowej Portugalii. Wielokrotne podróże w tamte rejony sprawiły, że to właśnie w tej przestrzeni Aga i Tomek czują się dobrze i mają wiele pozytywnych wspomnień. Błękit jasnego nieba i turkus wody działają odprężająco i dają im wytchnienie. 

wybrzeże Lagos

Ten świat wspomnień został przełożony na materiały. Parkiet drewniany, gres który przypomina o piaszczystej plaży oraz kamień. Oczywiście nie są to stricte materiały, które pochodzą z tamtych rejonów. Jako kamień wybrany został granit kashmir white, który pochodzi z Indii oraz dębowy parkiet. 

wybrzeże
wybrzeże

Drugi kierunek został zaczerpnięty z górskich szlaków, leśnych wypraw po Polsce. Przestrzeń kojarzy się bardziej z surową, naturalną. Lasy liściaste mieszające się z iglastymi doskonale tworzą krajobraz, który znamy. Przetarte szlaki z zakopanymi szyszkami i kamieniami w ścieżce przypominają o tych niedogodnościach na szlaku. Zapach rozgrzanych szyszek pamięta te chwile postoju i odpoczynku. A deszczowy dzień i soczysta zieleń dająca ulgę po długim marszu. 

las arkoński

Tutaj doskonale sprawdził się terazzo. Idealnie doprane barwy terazzo pięknie wkomponowały się z granitem tan brawn oraz sosną. Do wykończenia wnętrz terazzo są dwie opcje. Pierwszą jak mamy dużą przestrzeń to można wylać prawdziwe lastriko i za pomocą maszyny polerującej wykończyć i zabezpieczyć posadzkę. Drugą opcją jest dobranie płytek gresowych, które obecnie na rynku są bardzo popularne i dostępne. W tej wersji została dobrana właśnie płytka gresowa. 

las
las

Po zgromadzeniu zestawów z materiałami obowiązkowo jedziemy na plac budowy, aby upewnić się, zobaczyć jak te materiały zachowują się w wybranej przez nas przestrzeni. Każde mieszkanie ma inne światło, a tym bardziej będzie się różnić od sklepowych reflektorów, gdzie kolory mogą otrzymać zupełnie inną barwę co docelowo może minąć się z naszymi oczekiwaniami. 

Przed wyjechaniem na budowę wspólnie wybraliśmy zestaw drugi – LAS. Jednak na miejscu szybko stwierdziliśmy, że niestety nie pasuje. Byłoby za ciemno. W salonie nie ma aż tak dużo światła, żeby rozświetlić ciemne kolory wnętrza. Zgodnie stwierdziliśmy, że w tym wnętrzu idealny będzie pierwszy kierunek – WYBRZEŻE, który jest jasny, świeży i lekki. 

Już niedługo będziemy wrzucać zdjęcia z realizacji ułożonych posadzek. Zapraszam. 

Jeśli nurtują Ciebie pytania odnośnie Twojego nowego mieszkania i jakie wybrać materiały napisz do nas poprzez zakładkę kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *