W poniższym wpisie omówię układ funkcjonalny wnętrza.
Proponowane rzuty od deweloperów są projektowane dla wszystkich. Jednak każdy jest inny i ma inne potrzeby.
Warto się zastanowić nad układem funkcjonalnym jeszcze przed zmianami lokatorskimi lub po odbiorze, zanim rozpoczną się prace wykończeniowe. Architekt wnętrz prowadzi z klientami wywiad, gdzie ustalają potrzeby i priorytety, które później dostosowują do zastanego wnętrza. Dobrym pomysłem jest również zapytać o poradę architekta wnętrz przed wyborem nieruchomości. Pozwoli to na zastanowieniem się nad: lokalizacją mieszkania względem stron świata, możliwością modyfikacji ścian (gdzie są ściany nośne, przyłącza sanitarne i kanalizacyjne, wyznaczenie nowej aranżacji oraz układu pomieszczeń z prawidłową skalą…)
Przed nami kolejny projekt wnętrza, tym razem w Szczecinie. Pracujemy nad koncepcją projektu dla rodziny Agi i Tomka. Lokal mieszkalny znajduje się w bliźniaku położonego w spokojnej okolicy Warszewa. Nieruchomość składa się z ogródka, parteru, piętra oraz dodatkowego poddasza do zagospodarowania.

PARTER, UKŁAD FUNKCJONALNY
W tym przypadku Aga i Tomek zdecydowali się na wyznaczenie dużej otwartej przestrzeni na parterze. Układ funkcjonalny został zdeterminowany przez ich styl życia. Każdy z domowników ma potrzebę przebywania wspólnie w jednej dużej, multifunkcjonalnej przestrzeni. Otwarta kuchnia na salon z centralną wyspą pozwoli na ciągły kontakt ze strefą jadalni wraz z miejscem wypoczynku i widokiem na ogród. Prawdziwa wyspa powinna mieć dużo oddechu wokół siebie. To wokół niej toczy się życie rodzinne. Od przygotowywanych posiłków aż do tworzenia prac plastycznych, czy wieczornych dyskusji. Siedzenie przy dużym stole, czy wyspie pozwoli nam nie tyko na spożywanie posiłków, ale również na: towarzyszenie osobie gotującej, odrabianie lekcji, praca z laptopem, czy wykonywanie innych czynności. W kuchni znajduje się również strefa magazynowa i pieczenia, gdzie jest więcej intymności. Dodatkowy blat pozwoli na wykonanie prac głośnych, czy brudnych. Wspomniana wcześniej strefa magazynowa znajduję się w pobliżu wejścia. Taki układ funkcjonalny ułatwi logistykę przynosząc zakupy do domu. Luźna przestrzeń od strony ogrodu, jest idealnym miejscem na zabawy dla dzieci, czy na poranną gimnastykę.
Parter dla mieszkańców jest centrum wszelkich wspólnych aktywności, zaś piętro tylko sypialnią oraz pracownią.

PIĘTRO, UKŁAD FUNKCJONALNY
Na piętrze znajdują się dwa pokoje, gabinet oraz łazienka. Każdy pokój był powiększony o maksymalne możliwości tak żeby nie tracić miejsca na komunikację tylko wygospodarować dwa duże pokoje. Układ wnętrza narzucił drzwi przesuwne, tak aby zabierały jak najmniej miejsca. Korytarz został zmniejszony do minimum, gdzie została umiejscowiona dodatkowa szafa na składowanie ręczników i pościeli. Sypialnia rodziców znajduje się od strony wejścia z widokiem na podjazd. Pokój dziecka i gabinet od strony ogródka. Dodatkowym aspektem podczas tego typu projektów była również możliwość wykonania dodatkowych otworów okiennych. Parter oraz pokój dziecka zostały wzbogacone o okna. Dzięki temu, pokoje otrzymały nowe widoki oraz zostały doświetlone. W gabinecie będzie znajdować się blat do pracy, biblioteczka oraz chowane w szafie łóżko dla gości. W szafie będzie miejsce na deskę do prasowania oraz na suszarkę na pranie. Łazienka jest w pełni wyposażona. Znajduje się tam wanna z osobnym prysznicem. Blat z dużą umywalką, miejscem na pralko-suszarkę, kosz na pranie wbudowany w meblu oraz szafką wiszącą na kosmetyki. Miska ustępowa wraz z bidettą przy oknie, a kocioł gazowy został zaaranżowany w zabudowie ściennej.
Kompleksowe projektowanie i ustalenie układu funkcjonalnego wraz z wybieganiem w przyszłość pozwoli na zbilansowanie kosztów przyszłych remontów oraz na ustalenie maksymalnego potencjału nieruchomości.
Dodatkowym atutem inwestycji było niezagospodarowane poddasze, które będzie tworzyć dodatkową przestrzeń. W przyszłości będzie się tam znajdować sypialnia rodziców, łazienka oraz garderoba. Wcześniejsze opracowanie wnętrza pozwoliło na etapie budowy doprowadzenie elektryki, pionów kanalizacyjnych, koniecznych wzmocnień pod posadzką, wyznaczenia lokalizacji, gdzie będzie dodatkowy zbiornik wody, który zwiększy komfort korzystania z łazienek przez lokatorów.
Projekt dostosowany do potrzeb przyszłego użytkownika pozwoli na komfortowe życie w harmonii oraz na wykorzystanie z maksymalnego potencjału wnętrza.
Jeśli nurtują Ciebie pytania odnośnie Twojego nowego mieszkania i w jaki sposób rozwiązać jego układ funkcjonalny napisz do nas poprzez zakładkę kontakt.
aranżacja, deweloperskie, nowe mieszkanie, projekt aranżacji, remont, układ funkcjonalny, wnętrze